ďťż

Sposob na leszcza i okonia + inne gatunki ?!!??

Sposob na leszcza i okonia + inne gatunki ?!!??
Witam
Jestem w tym momencie na mazurach i nie wiem jak sie zabrac do polowu tych ryb zrobilem niby zestaw z delikatnym splawikiem zylka niegruba haczyk nieduzy, no ale nie wiem jak je zlokalizowac. Wiem ze przynete ustawia sie na dnie - podobno najlepiej z lodki - niestety takiej nie posiadam. Dacie jakies rady zwiazane z wypatrzeniem "stada" ? . i jeszcze jedno mam zenete - zanecam zanecam i tez nic a podobno sa tam leszcze.

Nie wiem moze trzeba zarzucic ten zestaw daleko na srodek jeziora tylko raczej to nie wchodzi w gre bo zestaw jest leciutki.

Tak mniej wiecej wyglada moja sytuacja....

A moze ktos byl w okolicach Piasutna i wie jakie sa tu jeszcze ryby "jezioro Piasutno - Nozyce "głebokie" -

Pozdrawiam

leszcze trzeba nęcić miejscowo czyli cały czas w tym samym punkcie w innym przypadku nęcenie nie przynosi efektów a co do okonia to jest różnie często stado jest w polu widzenia ale nie bierze na nic a nie raz biorą na pusty haczyk więc trzeba po prostu próbować najczęściej się sprawdza czerwony robak
Trudno jest coś doradzać nie widząc miejsca połowu.Ale najważniejsze znajdz spadek dna obok trzcin.Głębokość łowiska 2-4m unikaj gołych blatów,tam ryby nie będzie.Do zanęty dodaj pinek lub białych,pęczaku, na haczyk to samo.Przynęta ma leżeć na dnie, na płoć nad dnem do 5cm.Jeżeli podejdzie stado leszczy to w ciągu parunastu minut zniknie kilka kilogramów zanęty.Więc bądż w pogotowiu.Na początek wrzuć 6-7 kul zanęty i często donęcaj małymi porcjami. Zestaw kładz zawsze w to samo miejsce gdzie nęciłeś.
Powered by wordpress | Theme: simpletex | © narutoteam